FUTURE ENERGY ON ASTANA EXPO

The meeting summing up an economic mission to ASTANA EXPO in Kazachstan.

Od 1 września, 19 przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego przebywa na wystawie światowej ASTANA EXPO w Kazachstanie, która potrwa do 10 września 2017.

Udział 19 przedsiębiorców z regionu świętokrzyskiego w ASTANA EXPO jest możliwy w ramach realizacji Projektu Promocji Gospodarczej realizowanej przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20202.

Przedsiębiorcy mieli okazję przedstawić ofertę swoich firm, a także nawiązać cenne kontakty biznesowe. Jednym z punktów programu był pobyt na targach KazBuild i Aqua Term w Ałmaty, dawnej stolicy Kazachstanu, a także rozmowy biznesowe na temat potencjalnej współpracy w branży odnawialnych źródeł energii, budowlanej, a także uzdrowiskowej. Podczas pobytu w Ałmaty przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego odwiedzili Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej i mieli możliwość poznania specyfiki rynku i współpracy między Polską a Kazachstanem. Włodzimierz Kurowski, Radca handlowy WPHI w Kazachstanie przedstawił zagrożenia i możliwości prowadzenia biznesu między obu krajami, a Radosław Gruk, Konsul Generalny zaprezentował możliwości w dziedzinie współpracy w branży budowlanej i spożywczej.


6 września odbyło się natomiast Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, w którym wziął udział Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a także Narsułtan Nazarbajew, Prezydent Kazachstanu. Forum było organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
7 września odbył się Dzień Polski, który zainaugurował prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką odwiedził polskie stoisko, a także inne stoiska narodowe.
Podczas spotkań w ramach Wystawy Światowej ASTANA EXPO 2017 świętokrzyscy przedsiębiorcy mogli zapoznać się z nowinkami technologicznymi w branży energetyki odnawialnej, a także nawiązać nowe, cenne kontakty biznesowe.